An Unmatched Value.
We provide an outstanding learning experience at an affordable rate. These fees cover meals, lodging, program, supplies and equipment.2022-2023 Prices
Day
Use
$70
per student
$65 (No Lunch)
Includes:
2 classes,
1 meal, and
1 free time.
Three Day A
$195
per student
Includes:
3 classes,
6 meals,
2 free times, and 2 evening programs.
Three Day B
$205
per student
Please contact for more information.
Four
Day
$230
per student
Includes:
4 classes,
9 meals,
2 free times, Loggers' Jamboree, and
3 evening programs.
Five
Day
$255
per student
Includes:
6 classes,
12 meals,
3 free times, Loggers' Jamboree, and
4 evening programs.